3 juli t/m 14 augustus
Word deze zomer zo klein als een insect
Deze zomer draaien we in Park Vijversburg de rollen om. Jij bent zo klein als een insect en de insecten zijn zo groot als reuzen. Wauw, die mier heeft vijf ogen! En die krekel twee antennes! En daar staat een megawesp!
Wie in het insectenrijk is eigenlijk een vechtersbaas? Wie zou een schoonheidswedstrijd kunnen winnen? En wie eet er poep? Sta oog in oog met tientallen reuze-insecten en kom er zelf achter! Die insectenkennis zul je nog hard nodig hebben, want om na je avontuur terug te keren naar de grotemensenwereld zul je een geheime insectencode moeten kraken.
Met metersgrote bewegende beelden en veel meer spannende en leerzame activiteiten in een fabelachtige omgeving is Giga Insecta een unieke beleving voor alle leeftijden!

Wat is er te doen?

METERSGROTE INSECTEN
Stap door de poort en sta oog in oog met een wesp, mug of sprinkhaan! Tientallen metersgrote insecten – die bewegen en zelf geluid maken – verwelkomen jou in hun wereld. Vraag jezelf eens af, zijn zij ook welkom in jouw wereld?
KRAAK DE GEHEIME INSECTENCODE
Ga met de insectenposter op ontdekkingsreis door de bijzondere wereld van deze kleine kriebelbeestjes. Hebben de stippen van een lieveheersbeestje iets met zijn leeftijd te maken? En hoeveel poten heeft een spin? Deze insectenkennis zul je nog hard nodig hebben, want om na je avontuur terug te keren naar de grotemensenwereld zul je een geheime insectencode moeten kraken.
INSECTEN ACTIVITEITENPLEIN
Even wat energie kwijt? Laat zien over welke insecten eigenschappen jij beschikt. Spring zo ver als een sprinkhaan, til zoveel als een mier en fladder zo snel als een libelle.
FOTO EXPOSITIE
Verwonder je over de schitterende kleuren en vormen van insecten in de foto-expositie van Marit van Ekelenburg. In haar expositie macrofotografie zijn de insecten die zij fotografeerde tot 1,5 meter vergroot. En dat levert mooie plaatjes op!
EVEN UITRUSTEN
Moe geworden van je lange ontdekkingsreis? Ga dan lekker liggen in één van de hangmatten, pak een boek uit de boekenkast en geniet. In het park is ook genoeg ruimte om te picknicken, onder de bomen voor de nodige verkoeling of op de grasvelden heerlijk in de zon. Maar je kunt natuurlijk ook voor een hapje en een drankje naar de theesalon in Villa Vijversburg komen.